Gelişen Türkiye’nin ustalık isteyen ayakkabı sektöründe, ökçe, taban ve iç kalıp üretimini, kaliteden ödün vermeden, yenilikçi çizgisiyle 46 yılı geride bırakan, Türkiye ve çevre ülkelerde tercih edilen lider firmalarından biri olan
Fatih Ökçe A.Ş. firmasının tecrübe ve bilgi birikiminden aldığı güçle, 2004 yılında İstanbul İkitelli’de kurulan Vaneda Ayakkabı A.Ş., 5000 m²’lik İstanbul Hadımköy’deki yeni fabrikasında yıllık 500.000 çift kapasite ile ayakkabı ve bot üretimine devam etmektedir.


       Vaneda´nın Kuruluş Felsefesi; en uygun fiyatla, en kaliteli, su geçirmeyen, ağırlaşmayan bot ve ayakkabı üretimini gerçekleştirmek şeklinde özetlenebilir. Kuruluş felsefesine uygun olarak, firmamız sektörün kabul gören en kaliteli malzemelerini kullanarak ve tüm taleplere hassasiyetle uyarak, üretim yapmaktadır. Vaneda için "müşteri memnuniyetinin sağlanması" adeta kutsal bir görev kabul edilmektedir.

 

       Kuruluşunu müteakip yatırımlarını ve sistem kurma çalışmalarını çok hızlı şekilde tamamlayan firmamızın uzman kadrosu sayesinde; çok kısa sürede, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı, Güvenliği Yönetim sistemleri ve ISO 14001 Çevre Yönetim sistemleri kurulmuş, çağdaş kalite anlayışına uygun bir yapılanmanın varlığı da tescil edilmiştir. 

 

       ISO 9001:2008 sistemine ve TSE kriterlerine uygun olarak hammadde malzemelerinin ve ürünlerimizin en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarımızda testleri yapılmakta ve ürünün kalitesi üzerinde hassasiyetle durulmaktadır.